Daruj život mrtvým domům

Ve čtvrtek 19.5. ve večerních hodinách proběhla v prostorách chátrajícího domu ve Spolkové ulici v Brně výstava fotografií a koncert folkových hudebníků na podporu letošního ročníku festivalu alternativní kultury a aktivismu ProtestFest. Cílem akce bylo upozornit na nevyužité městské objekty a také na rostoucí finanční zatížení kulturních akcí.
KulKol vlastními silami uspořádal ve vybydleném domě ve Spolkové ulici výstavu fotografií nevyužitých domů a objektů. Jde o soukromé i městské domy na území města Brna, které jíž léta sledujeme. Není nám totiž lhostejné, že zatímco někteří lidé žijí bez střechy nad hlavou či platí horentní částky za návštěvy brněnských klubů, chátrají nám před očima prázdné budovy… Rozhodli jsme se jim tedy vdechnout život, byť jen na chvíli..
Akci navštívilo asi 80 lidí včetně malých dětí a členů místní romské komunity. Po zahájení výstavy a veganském rautu proběhl akustický koncert několika hudebníků. Spontánně se o hudební doprovod postarala také skupinka mladých místních Romů. Koncert byl ukončen v deset hodin, účastníci po sobě nechali uklizený prostor a několik objektů výstavy.
Rádi bychom v našich aktivitách pokračovali a učinili z výstavy putovní objekt. 
Pokud byste o ni měli zájem i u Vás, ozvěte se.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s